0
پروژه های عمرانی شیراز؛

فعالیت شبانه‌روزی در پروژه پارک آبی و آکواریوم شیراز

  • کد خبر : 8906
  • ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۷
فعالیت شبانه‌روزی در پروژه پارک آبی و آکواریوم شیراز
در سومین بازدید مدیریت شهری شیراز و خبرنگاران از روند اجرای نوبت شب پروژه‌های عمرانی بزرگ‌مقیاس مطرح شد.

به گزارش طریق پرس ، در سومین بازدید مدیریت شهری شیراز و خبرنگاران از روند اجرای نوبت شب پروژه‌های عمرانی بزرگ‌مقیاس مطرح شد.

مدیریت شهری شیراز با همراهی جمعی از خبرنگاران و عکاسان رسانه‌های ملی و استانی، یاوران شورای اسلامی شهر در مناطق ۶ و ۱۰ در سومین بازدید از روند اجرای نوبت شب پروژه‌های عمرانی بزرگ‌مقیاس شهرداری این کلان‌شهر از پروژه‌های پارک آبی و آکواریوم بازدید کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این بازدید شبانه به ویژگی‌های پروژه پارک آبی اشاره کرد و گفت: این پروژه در بین کار‌های عمرانی ما، ماهیت کاملاً فرهنگی، ورزشی تفریحی و گردشگری را دارد و این پروژه‌ها قدرت آن را دارد که گردشگران بتوانند یک روز بیشتر در شیراز باشند.

سید ابراهیم حسینی کار را مشارکتی دانست و اظهار کرد: در این پروژه کار مشارکتی است و سرمایه‌گذار واردشده است و رویکرد شورای اسلامی شهر شیراز در بحث سرمایه‌گذاری، فرهنگی، گردشگری و حرکت جهادی است که شعار آن را داده‌ایم به نمایش گذاشته‌شده است.

او افزود: بناداریم زیرساخت‌های شیراز را طوری طراحی کنیم که به‌عنوان سومین حرم اهل‌بیت علیهم‌السلام به‌صورت واقعی خود را در بحث کشور معرفی کند و به‌زودی شاهد استفاده مردم از این پروژه‌ها باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز راه‌اندازی نوبت شب را موردتوجه قرار داد و گفت: جهت سرعت‌بخشی به کار، نوبت شبانه پروژه‌ها راه‌اندازی شده است.

شهردار کلان‌شهر شیراز نیز در سومین هفته از بازدید‌های شبانه پروژه‌های شهرداری شیراز در پارک بزرگ آبی شیراز گفت: تغییرات خوبی ازنظر پیشرفت فیزیکی در پروژه وجود دارد و این پارک آبی قرار بود دو سال گذشته شروع به کار کند که به دلیل وجود معارض جدی در پروژه و جلوگیری از ورود سیل احتمالی به پروژه دیوار مستحکم و حائل انجام شد که همین مساله باعث طولانی شدن زمان شروع بکار پروژه شد، با تغییر در اصلاحیه‌های صورت گرفته اکنون شاهد شروع بکار در دو نوبت روز و شب هستیم.

محمدحسن اسدی با بیان اینکه حدود ۱۵ ماه آینده این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد، از یاوران شورا خواست که خود ناظر بر فعالیت این پروژه باشند؛ چراکه سهم شهرداری بیش از هزار میلیارد تومان است که این پروژه یکی از ۵۰ پروژه بزرگ شهرداری شیراز است.

او به‌نوبت شب اشاره کرد و افزود: امروز هوا خوب است و تا آبان ماه نوبت شب را خواهیم داشت که اعتقادداریم زمان بهترین عامل است پس باید به‌درستی از آن استفاده کرد و رضایت مردم قطعاً رضایت خداوند در آن است.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز همچنین در بازدید از پروژه آکواریوم گفت: شیراز به‌عنوان قطب شهر توریستی و گردشگری است که زیرساخت‌های آن بسیار مهم است.

اسدی بیان کرد: پروژه‌های مختلفی در حال اجرا است که با توجه به برگزاری مناقصه احداث تله‌کابین شیراز، این طرح تعیین تکلیف شد و شریک سرمایه‌گذار مشخص و مقرر شد به‌صورت ۴۰ درصد سرمایه‌گذار و ۶۰ درصد شهرداری شیراز در محل پارک کوهستانی دراک، تله‌کابین شیراز به طول ۴۲۰۰ متر اجرا شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز نیز گفت: سنت خوبی در شهرداری شیراز از چند هفته گذشته اتفاق افتاده و آن‌هم بازدید شبانه از پروژه‌های در حال احداث شهرداری است که در آن نشان می‌دهیمبازرسی می‌کنیم و نشان می‌دهیم تیم مدیریت شهری متشکل از شورا و شهرداری به دنبال خدمات‌رسانی به مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن است که شب و روز نمی‌شناسد.

علیرضا اسکندری ادامه داد: وجه تمایز این پروژه‌ها علاوه بر اینکه به افزایش زیرساخت‌های گردشگری کمک می‌کند این است که شهرداری با طرف سرمایه‌گذار وارد مذاکره شده و خود نیز مشارکت دارد که می‌تواند به‌سلامت، شورونشاط اجتماعی و انضباط شهری کمک کند.

او یادآور شد: تکلیف ۱۵ هزار میلیارد تومان که برای اولین بار با ۵ پروژه هدف گردشگری در سال ۱۴۰۱ محقق شد و سال ۱۴۰۲ هم تکلیف را ۲۰ هزار میلیارد گذاشتیم که تا پایان مردادماه این موضوع هم محقق می‌شود.

رئیس کمیته شفافیت، صیانت از حقوق شهروندان و سلامت اداری شورای اسلامی شهر شیراز نیز اظهار کرد: مکان پروژ‌ها در بهترین منطقه‌های گردشگری شیراز تهیه شده است و امروز از زمان به نحو احسنت استفاده می‌شود.

مهدی طاهری شعار سال را مورد توجه قرار داد و گفت: جهش تولید با مشارکت مردم را می‌توان در این پروژه دید و جهش یعنی شما از زمان بهترین استفاده را ببرید و مشارکت مردم که حضور سرمایه گذار است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز در خصوص پارک آبی گفت: پروژه پارک آبی در سطح کشور زیاد داریم، اما به علت ابعاد و زیربنا، به‌عنوان بزرگ‌ترین پارک آبی کشور در شیراز معرفی خواهد شد.

محمد امین با توجه به توقف بیش از یک سال این پروژه افزود: در سال‌های گذشته عملیات کلنگ زنی به زمین

زده‌شده بود که با ایجاد اصلاحیه‌ها بعد از یک سال و نیم توقف پروژه، اکنون با همکاری شرکت شمس عمران پروژه پارک آبی بزرگ شیراز، شروع بکار شده است.

او گفت: پارک آبی بزرگ شیراز متمایز در سطح کشور در به‌کارگیری، طراحی و تنوع بازی‌ها است که این پروژه تیرماه سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز بیان کرد: پارک آبی بزرگ شیراز در زمینی به متراژ پنج هکتار و با زیر بنا ۶۰ هزار متر مربع با مشارکت شهرداری و شرکت شمس عمران احداث می‌شود که سهم شهرداری در این پروژه هزار میلیارد تومان است.

امین عنوان کرد: پارک آبی شیراز در بهمن سال ۹۹ کلنگ‌زنی شد و در این پروژه تفریحی گردشگری ۱۴ سرسره، استخر ۱۰۰۰ نفری، استخر موج‌ساز ۵۰۰ نفری، استخر کودکان ۲۰۰ نفری و رودخانه تفریحی به طول ۲۰۰ متر طراحی شده است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز نیز در بازدید از پروژه آکواریوم شیراز گفت: پروژه آکواریوم شیراز دارای بزرگترین تونل آکواریومی کشور است و همچنین کف سطح زمین نیز به‌صورت آکواریوم شیشه‌ای است که توانسته نسبت به دیگر پروژه‌های کشور که فقط بدنه و سقف است وجه متمایزی داشته باشد.

حمیدرضا اسماعیلی ادامه داد: احداث اسکلت پروژه بر عهده شهرداری است که شرکت پارس گستر مجری آن است و بعدازآن شرکت سرمایه‌گذاری اقیانوس ایرانیان کیش به احداث و تأسیسات آن اقدام خواهد کرد.

او بیان کرد: عملیات اجرای این پروژه در پارک ۵۸۰ هکتاری دراک با همکاری یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی و شهرداری شیراز در فضایی به مساحت شش هزار متر مربع در ساختمانی دو طبقه با پوشش سازه سوله‌ای به ارتفاع ۸ متر و زیربنای ۴۱۰۰ متر مربع در حال انجام است.

رئیس منطقه ۳ سازمان بازرسی کل کشور و بازرس کل استان فارس نیز ضمن تشکر از اقدامات انجام‌شده از سوی شورا و شهرداری شیراز، گفت: چند طرح خیلی بزرگ در شهر شیراز شاهد آن هستیم.

کاظم اکرمی گفت: این طرح‌ها می‌تواند ازلحاظ گردشگری بسیار تأثیرگذار باشد، همچنین می‌تواند الگویی برای دیگر استان‌ها شود.

لینک کوتاه : https://tarighpress.ir/?p=8906

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.